مشاهده مطلب

      ۰۹ مرداد ۱۳۹۷      ۰             15987      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

قیمت گذاری دستوری، کاهش انگیزه تولید را در پی خواهد داشت از این رو استفاده از ظرفیت های بورس کالای ایران به منظور مبادلات کالاها آن هم در بستری شفاف و با نرخ های واقعی و نظارت شده به آرامش بازار در شرایط التهاب کنونی و حمایت از تولید کمک می کند

علاء الدین میر محمد صادقی، نائب رییس اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: تاکنون نظام قیمت گذاری اثر مطلوبی را در کشور ایجاد نکرده و اقتصاد کشور را با مشکلاتی نیز مواجه کرده است

وی عنوان کرد: متاسفانه در شرایط فعلی شاهد گرانفروشی هستیم. نبود شفافیت از اصلی ترین عوامل ایجاد پدیده های منفی اقتصادی است؛ از این رو دولت باید بر بازارها و رفتارها نظارت داشته باشد و استفاده از بازار سرمایه و بورس کالا در این زمینه راهگشا است.

این عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: همفکری با اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، انجمن ها و تشکل های اقتصادی می تواند به دولت برای اتخاذ بهترین تصمیمات کمک کند.

میرمحمدصادقی گفت: اگر دولت بخواهد به صورت دستوری کالاها را قیمت گذاری کند، میان قیمت دولتی و نرخ های آزاد اختلاف ایجاد می شود، در نتیجه تنها تعیین منطقی قیمت ها با نظارت دولت و رسیدن مواد به دست تولیدکنندگان می تواند راهگشا باشد.

عضو هیات رییسه اتاق تهران با تاکید بر اینکه قیمت گذاری دستوری اثر نامطلوبی در راه تولید خواهد گذاشت، اظهار کرد: قیمت گذاری دستوری، کاهش انگیزه تولید را در پی خواهد داشت از این رو استفاده از ظرفیت های بورس کالای ایران به منظور مبادلات کالاها آن هم در بستری شفاف و با نرخ های واقعی و نظارت شده به آرامش بازار در شرایط التهاب کنونی و حمایت از تولید کمک می کند.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: