مشاهده مطلب

      ۲۵ آبان ۱۳۹۵      ۰             7221      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

بانک آلمانی- فرانسوی بی اچ اف، خواهان همکاری بلند مدت با بخش معدن و صنایع معدنی ایران

بانک آلمانی-فرانسوی «بی اچ اف» خواهان همکاری دوباره و بلند مدت با ایران به ویژه بخش معدن و صنایع معدنی شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ مدیران ارشد بانک بی اچ اف در دیدار با رییس هیات عامل ایمیدرو ،‌ از آمادگی این گروه مالی خصوصی برای همکاری مالی، تجاری و خدمات مشاوره ای خبر داد.

هانس گونتر ویزِناک (Hans- Günter Wiesenack) مدیر عامل و رییس بخش تامین مالی و مواد پایه «بی اچ اف» در این دیدار با اشاره به گذر از دوران تحریم و سختی روابط با ایران گفت: با سپری شدن ایام دشوار، توانستیم به دوران خوب همکاری دست یابیم.
در این دیدار وی با اشاره به برگزاری جلسات مدیران بانک بی اچ اف با مسوولان بانک مرکزی ایران،‌ اظهار داشت: فرصت های متعددی برای همکاری وجود دارد و ما نیز به دنبال توسعه روابط مالی با ایران هستیم.
ویزِناک با یادآوری فعالیت ها و همکاری این گروه در پروژه های ایرالکو، شرکت ملی مس و گل گهر تصریح کرد: می توان از بازوهای بیمه ای در فرانسه و آلمان همچون کوفاس و هرمس برای توسعه همکاری های مالی استفاده کرد.
وی تاکید کرد که همکاری های بی اچ اف بر اساس اصول اولیه این بانک، بلند مدت تعریف می شود بر همین اساس می توان برنامه ۳۰ تا ۴۰ ساله همکاری را پایه ریزی کرد.
رییس بخش تامین مالی بانک بی اچ اف اظهار داشت: شکل گیری بخش فلزات در این گروه، به افزایش سطح همکاری های بین المللی کمک کرده است.
این مدیر بلند پایه بانک بی اچ اف با تاکید بر از سرگیری همکاری ها، خواهان دریافت جزئیات طرح های توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی ایران شد.
رییس هیات عامل ایمیدور نیز در این نشست با اشاره سفر سال گذشته رییس جمهوری به اروپا گفت: پس از امضای اسناد همکاری ایران با تعدادی از شرکت اروپایی و حل مشکلات با بیمه ضمانت صادرات کوفاس فرانسه و سپس بیمه هرمس آلمان، بسیاری از چالش های گذشته در بخش مالی، برطرف شده است.
مهدی کرباسیان ادامه داد: بخش معدن و صنایع معدنی ایران طی ۵ سال آتی طرح های متعددی برای توسعه پیش رو دارد که بخش بانکی و همکاری های مالی و بیمه ای آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وی تصریح کرد: ایران ۳۰ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی همچون فولاد، مس،‌آلومینیوم، طلا و …تعریف کرده و آمادگی جذب سرمایه و تامین مالی را دارد.
رییس هیات عامل ایمیدرو خاطر نشان کرد: با توجه به همکاری های تاریخی و خوب شرکت های ایرانی و ایمیدرو با بانک های اروپایی از جمله بی اچ اف، انتظار می رود که آن ها، فعالانه تر وارد پروژه های ایران شوند تا از تاخیری در این رابطه ایجاد نشود.
وی افزود: حضور سرمایه گذاران جدید در بانک بی اچ اف، انتظار برای تسریع در همکاری ها بیشتر کرده است.‌
بانک خصوصی، بی اچ اف در سال ۱۸۵۴ ایجاد و در سال ۱۹۷۰ با دو بانک دیگر آلمان (Berliner Handels- und Frankfurter Bank)، ادغام شد. این بانک خصوصی، در سال های اخیر توسط یک شرکت فرانسوی خریداری شده و ۴۰درصد از نیروهای آن فرانسوی هستند.
گروه مالی آلمانی-فرانسوی بی اچ اف، یکی از بانک های پیشرو در امور سرمایه گذاری است. سال ۲۰۱۴ ارزش کل دارایی های این گروه به ۶٫۷ میلیارد یور رسید. این گروه در سال گذشته ۴۲۶ میلیون یورو، به عنوان درآمد خالص از «فعالیت های بانکداری» کسب کرد.
فعالیت های این بانک،‌ بانکداری خصوصی،‌ تامین مالی، مشارکت بانکی، خدمات مشاوره ای در تامین مالی و مدیریت ثروت است. ۶۰درصد سهام این بانک خصوصی (خانوادگی) است. سه نکته عمده در فعالیت های بانک «بی اچ اف» همکاری بلند مدت با شرکا و مشتریان، اختصاص داشتن‌ ۳۰درصد از سرمایه شرکت به کارکنان و تخصیص ۲۰درصد از درآمد بانک برای تحقیق و توسعه و حوزه آی تی است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: