مشاهده مطلب

      ۲۶ فروردین ۱۳۹۷      ۰             15521      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

در بورس کالای دالیان فولاد با افت ۰٫۳۳ درصدی مواجه شد و در قیمت ۴۴۶٫۵ یوآن معامله شد در حالی که در بورس شانگهای بهای هر تن میلگرد با ۰٫۲۹ درصد افت ۳,۳۸۷ یوآن بود.

بازار آتی نشان می دهد که قیمت های سنگ آهن در کوتاه مدت در مسیرهای مختلفی حرکت می کند. این نوسانات موجب شده که Deutsche Bank آلمان متوسط قیمت سنگ آهن دریایی را در محدوده ۶۰ تا ۷۰ دلار در هر تن در سال جاری پیش بینی نماید.

همچنان موجودی سنگ آهن در بنادر چین بالاست و همین امر تمایل به خرید را کاهش داده است. براساس اعلام Custeel از ۴۲ بندر چین، در روز جمعه ۱۳ آوریل ۲۰۱۸ موجودی سنگ آهن در بنادر چین در رقم ۱۵۸ میلیون و ۱۲۰ هزار تن ایستاده است. حجم بالای محموله های موجود در بنادر باعث شده که کارخانه های فولاد میل به خرید محموله های جدید دریایی نداشته باشند و ترجیحا برای تامین نیاز های خود از محموله های موجود در بنادر استفاده می نمایند.

با توجه به رونق ساخت و ساز و رسیدن آن به اوج خود در ماه های آوریل و می، می توان امیدوار بود که تقاضا برای سنگ آهن نیز افزایش یابد. با این حال، برخی فعالان بازار نسبت به این موضوع در بلند مدت مشکوک هستند و معتقدند بودجه پروژه های زیربنایی در نیمه دوم سال جاری محدود می شود.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: