مشاهده مطلب

      ۱۹ آبان ۱۳۹۴      ۰             5761      اخبار معدن   Print This Post Print This Post
معاون برنامه ریزی و توانمندی ایمیدرو گفت: ایمیدرو اکنون ۸ میلیارد دلار طرح معدن و صنایع معدنی در حال اجرا دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، امیر خرمی شاد در دیدار با مدیران شرکت ژاپنی جی. اف. ای (GFE) ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو به عنوان حلقه واسط بخش دولتی و خصوصی فعالیت می کند و اکنون بیش از ۸ میلیارد دلار طرح در دست اجرا دارد که طبق برنامه ریزی صورت گرفته، بخشی از آن در سال جاری و بقیه تا سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: با توجه به حضور شرکت های مطرح دنیا در ایران و اعلام تمایل آنها برای مشارکت در اجرای طرح های بخش معدن و صنایع معدنی، فاز نخست اولویت همکاری ایمیدرو با شرکت هایی است که مشارکت آنها در طرح ها به صورت سرمایه گذاری باشد. در واقع، ایمیدرو در اجرای طرح ها، تنها خریدار تجهیزات شرکت های خارجی نخواهد بود.
معاون برنامه ریزی و توانمندی ایمیدرو در ادامه سخنان خود به معرفی برخی طرح های توسعه ای کشور در بخش معدن و صنایع معدنی همچون اسکله بندر عباس، فولاد مبارکه، فولاد آلیاژی یزد و غیره برای بازدید مدیران شرکت مذکور پرداخت.
تاکاشی مانئو، رئیس کل شرکت هلدینگ جی اف ای در این نشست با اشاره به اینکه با توجه به فاصله ۱۵ ساله از زمان فعالیتمان در ایران، تمایل داریم با پشتکار و تلاش فراوان آن را جبران کنیم، گفت: شرکت جی اف ای از سه شرکت در بخش فولاد، تامین قطعات و تجهیزات و بازرگانی تشکیل شده و ما می توانیم در این حوزه ها، رابطه ای مفید و موثر با ایمیدرو داشته باشیم.
وی ادامه داد: این شرکت علاوه بر فعالیت در حوزه خرید و فروش تجهیزات و محصولات، می تواند در طرح های مختلف صنایع معدنی اعم از فولاد، لوله، ریل، واگن های حمل مواد معدنی و غیره سرمایه گذاری کند.
مانئو در ادامه خواستار تاسیس دفتر این شرکت در تهران شد.
بنا به این گزارش، شرکت GFEاز شرکت های معتبر فولادساز ژاپن با بیش از ۴۲ هزار نفر کارمند در کشورهای امارات، اندونزی، آمریکا، فیلیپین، مکزیک، برزیل، هند، چین و غیره دفتر دارد و دفتر مرکزی آن در توکیو واقع است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: