مشاهده مطلب

      ۰۳ آذر ۱۳۹۲      ۰             3656      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

تولید فولاد خام ایران در ماه اكتبر میلادی، با یك پله صعود نسبت به ماه قبل میلادی (سپتامبر)، به رتبه ۱۴ جهانی ارتقا یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به نقل از گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه اكتبر ۲۰۱۳ میلادی، یك میلیون و ۳۷۸ هزار تن شمش فولاد تولید كرد. اما رقم مذكور در مدت مشابه سال گذشته میلادی، یك میلیون و ۱۶۶ هزار تن بود كه حاكی از رشد ۱۸٫۲ درصدی این محصول استراتژیك است.

همچنین میزان تولید فولاد ایران طی ۱۰ ماهه سال ۲۰۱۳میلادی، ۱۲ میلیون و ۶۹۷ هزار تن بود كه در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۲۰۱۲ میلادی (۱۲ میلیون و ۵۲ هزار تن)، رشد ۵٫۳ درصدی را نشان می دهد.
افزون بر این، در گزارش انجمن جهانی فولاد در ماه آگوست ۲۰۱۳، رتبه سیزدهم تولید فولاد خام جهانی، به ایران اختصاص یافته بود.

بنا به این گزارش، كل تولید فولاد خام جهانی در ماه اكتبر امسال، ۱۳۴ میلیون و ۲۶۲ هزار تن بود كه نسبت به میزان تولید اكتبر سال گذشته (۱۲۵ میلیون و ۹۱۹ هزار تن)، ۶٫۶ درصد رشد یافت. بزرگترین تولید كنندگان جهانی فولاد در این مدت به ترتیب چین، ژاپن، آمریكا، هند، كره جنوبی، روسیه، آلمان، تركیه، برزیل، اكراین و ایتالیا بوده اند.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: