مشاهده مطلب

      ۰۴ مهر ۱۳۹۵      ۰             7063      اخبار معدن   Print This Post Print This Post
در هشت ماهه نخست سال 2016 محقق شد:

افزایش ۵٫۱ درصدی تولید فولاد خام ایران

تولید فولاد خام ایران در هشت ماهه نخست سال جاری میلادی با 5.1 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 میلیون و 451 هزار تن به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، انجمن جهانی فولاد طی گزارشی آمار تولید فولاد خام ۶۶کشور تولیدکننده جهان را در هشت ماه نخست سال جاری میلادی منتشر کرد.

بر اساس این گزارش علی رغم کاهش ۰٫۹ درصدی فولاد خام جهان ،تولید فولاد خام در ایران طی مدت مذکور ۵٫۱درصد افزایش یافت.
همچنین کشورهای فولادساز اتحادیه اروپا و خاورمیانه با تولید ۱۰۷ میلیون و ۹۳۱ هزار تن و ۱۸ میلیون و ۲۰۱۵ هزارتن فولاد خام در ۸ماهه نخست سال جاری میلادی به ترتیب۵٫۲ و ۲٫۶ کاهش تولید نسبت به مدت مشابه سال۲۰۱۵  داشته اند.
انجمن جهانی فولاد میزان تولید فولاد خام چین و کره جنوبی را طی این مدت با کاهش ۰٫۱ و ۲٫۱ درصدی به ترتیب ۵۳۶میلیون و ۳۲۰هزارتن و ۴۵ میلیون و ۲۳۶ هزار تن ثبت کرد.
براساس این گزارش تولید فولاد خام  برزیل و روسیه در ۸ ماهه نخست جاری میلادی به ترتیب ۱۰٫۶ و ۱٫۶ در صد کاهش یافت در حالی که طی همین مدت هند با ۵٫۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۳ میلیون و ۲۱۰ هزارتن تولیدکرد.
انجمن جهانی فولاد در این گزارش تولید فولاد در ماه اوت ۲۰۱۶ را نیز منتشرکرد که براین  اساس   تولید فولاد خام ایران ۱میلیون و ۳۵۰ هزار تن بود که نسبت به اوت ۲۰۱۵افزایش ۸٫۱ درصدی داشته است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: