مشاهده مطلب

      ۱۷ بهمن ۱۳۹۱      ۰             1638      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

مدير فناوري اطلاعات و سيستم هاي ايميدرو گفت: افزايش بهره وري سبب رقابت پذيري بنگاه ها مي شود و توجه نداشتن به موضوع بهره وري، سبب زوال و فناپذيري بنگاه ها است.
به گزارش روابط عمومي سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران، حسين پاكدامن، مدير فناوري اطلاعات و سيستم هاي ايميدرو، در سمينار آموزشي «آشنايي با مفاهيم بهره وري و مدل هاي ارتقاي بهره وري» با بيان اين مطلب و با اشاره به اينكه بهره وري يك فرهنگ و نگرش عقلايي به كار و زندگي و انجام هوشمندانه فعاليت هاي براي زندگي بهتر محسوب مي شود، گفت: رشد بهره وري موجب كاهش هزينه هاي توليد و افزايش قدرت رقابت پذيري توليدكنندگان است و هر فردي كه يك گام از اين عرصه عقب بيفتد، محكوم به فناست.
وي ادامه داد: از بعد ملي نيز بهره وري يكي از عوامل مهم رشد اقتصادي است كه در برنامه چشم انداز ۲۰ ساله به اين موضوع اشاره شده است.
مدير فناوري اطلاعات و سيستم هاي ايميدرو درباره محور فعاليت هاي بهره وري خاطرنشان كرد: ايجاد زيرساخت ها جهت بهبود بهره وري، توجه ويژه به گسترش فرهنگ بهره وري و نيز نهادينه ساختن چرخه بهره وري و بهبود آن، از جمله اين محور ها هستند.
وي ادامه داد: در اين ميان، در بخش «زيرساخت ها»، پياده سازي سامانه تحت وب با ۲۴ شاخص و اطلاعات ۳۲ شركت از سال ۸۲ تا ۹۰، در بخش «فرهنگ سازي»، برگزاري ۱۹ هزار نفر ساعت كارگاه و سمينار و نيز در بخش «مديريت چرخه اقتصادي بهره وري» نيز اقدامات مختلفي صورت گرفته است.
پاكدامن به اهداف سمينار آموزشي «آشنايي با مفاهيم بهره وري و مدل هاي ارتقاي بهره وري» اشاره كرد و گفت: انجام ماموريت در زمينه توانمند سازي در بخش بهره وري، ارائه دستاوردهاي فعاليت هاي ۷ ساله ايميدرو در بهره وري، آشنايي با زيرساخت ها و خدمات ايميدرو قابل ارائه به بخش معدن و صنايع معدني و همچنين، تعريف و انجام فعاليت هاي مشترك سازمان ها از جمله اين اهداف است.
همچنين در سمينار ياد شده، الهويردي تقوي، در باره بهره وري و رقابت پذيري مدل ها، رويكردها و ابزار ها و عسكري درباره روش هاي اندازه گيري بهره وري و سامانه مديريت شاخص هاي بهره وري به ايراد سخن پرداختند.
بنا به اين گزارش، سمينار «آشنايي با مفاهيم بهره وري و مدل هاي ارتقاي بهره وري» به مدت ۲ روز در سالن اجتماعات ايميدرو برگزار مي شود.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: