مشاهده مطلب

      ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲      ۰             2077      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: این سازمان آمادگی دارد برای تكمیل طرح فولاد شادگان این طرح را پس از طی فرایند قانونی به شركت فولاد خوزستان واگذار نماید.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، امیر امینی در دیدار از شرکت فولاد خوزستان همچنین گفت: این سازمان آماده است برای كمك به تامین کنسانتره و گندله مورد نیاز این كارخانه، این شركت در بخشی از پروژه های اجرایی معدن سنگ آهن سنگان مشاركت نماید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سوابق موفق شرکت فولادخوزستان در زمینه بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت فولاد اظهارداشت : برای بومی سازی الکترودهای مورد نیاز كوره های فولادسازی از توان این شرکت استفاده خواهد شد تا با همکاری بخش خصوصی نسبت به انجام تحقیقات و تولید انبوه آن در آینده نزدیک برای تامین نیاز کل کشور اقدام کند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد این شرکت در بخش تولید، فروش، بومی سازی قطعات و تجهیزات صنعت فولاد ارایه کرد.

عبدالمجید شریفی گفت: این شرکت بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد درکشور است که با تولید حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن شمش فولاد در سال ۲۵ درصد فولاد خام کشور را تامین می کند.

وی با بیان اینکه فولاد خوزستان در بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت فولاد پیشتاز است، افزود: بومی سازی فناوری احیاء مستقیم، ساخت کوره پاتیلی، کاتالیست فرایند احیاء ، ترانسفورماتور کوره پاتیلی و همچنین بومی سازی ۸۰۰۰ قطعه و تجهیز صنعت فولاد از جمله آنهاست.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: