مشاهده مطلب

      ۳۱ شهریور ۱۳۹۵      ۰             7055      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

۲۰۱۰ میلیارد تومان پروژه ایمپسکو در مراحل مختلف اجرایی

شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران(ایمپسکو) به عنوان بازوی اجرایی ایمیدرو 21 طرح توسعه ای با مجموع سرمایه گذاری 2010 میلیارد تومان در مراحل مختلف اجرایی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، از این طرح ها شش پروژه با سرمایه گذاری ۶۳۹ میلیارد تومان با استفاده از اعتبارات داخلی فعال است و چهار طرح با سرمایه ۶۱۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی فعال شده که بین ۱۱ تا ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
همچنین ۱۱ طرح با سرمایه گذاری ۱۴۰۰ میلیارد تومان در برنامه واگذاری به بخش خصوصی قرار دارد که تاکنون پنج طرح منجر به انعقاد قرارداد با شرکت های خصوصی شده است.
شرکت تهیه و تولید همچنین تعدادی طرح توسعه آماده جذب سرمایه گذار دارد که از جمله طرح انجام فرآوری زغالسنگ پروده شرقی بلوک ۲ و ۳ با هدف تولید کنسانتره زغالسنگ کک شو در استان خراسان جنوبی، طرح تجهیز معدن زغالسنگ کوچکعلی شمالی با هدف تولید کنسانتره زغالسنگ خام حرارتی در استان خراسان جنوبی و طرح تجهیز معادن پلی متال کوه دم با هدف توسعه اکتشافات و تجهیز معدن و کارخانه فراوری طلا، مس و سنگ آهن در استان اصفهان شهرستان اردستان (زواره) اشاره کرد.
طرح تجهیز ذخایر شورابه ترود با هدف تولید ۶۰ هزار تن پتاس، ۵۰۰ هزار تن کلرور منیزیم و محصولات جانبی در استان سمنان شهرستان ترود ، طرح اکتشاف پهنه های سیستان و بلوچستان با هدف اکتشاف بزرگ مقیاس در پهنه های استان سیستان و بلوچستان و همچنین طرح اکتشاف پهنه های استان خراسان جنوبی با هدف اکتشاف بزرگ مقیاس در پهنه های ۹ گانه استان خراسان جنوبی از دیگر طرح های شرکت تهیه و تولید برای جذب آماده سرمایه گذار هستند.
برنامه و اهداف سال ۹۵ شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران نیز شامل افزایش میزان سرمایه گذاری در طرح های تجهیز به منظور ظرفیت سازی در بخش های زغالسنگ، سنگ آهن، فلزات غیرآهنی، فسفات، طلا و آنتیموان، واگذاری طرح ها به بخش خصوصی ، افزایش بودجه پژوهشی به میزان درآمد در حوزه های مختلف، توسعه فعالیت های اکتشاف مواد معدنی مختلف، ارتقاء ایمنی به منظور کاهش حوادث و تهیه پارک های صنعتی برای تولید مواد معدنی موجود در شورابه های خور، قم و ترود و جذب سرمایه گذار برای آنها است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: