مشاهده مطلب

      ۲۶ فروردین ۱۳۹۶      ۰             13325      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post
شین هوا:

کره شمالی آزمایش موشکی انجام داد/ پیونگ یانگ هنوز تایید نکرده است

پکن - ایرنا - کره شمالی روز شنبه همزمان با آغاز مراسم یکصد و پنجمین سالگرد تولد «کیم ایل سونگ» اولین رهبر و بنیانگذار این کشور و بدون توجه به تهدیدهای آمریکا آزمایش موشکی انجام داد.

به گزارش ایرنا، خبر آزمایش موشکی کره شمالی در خبری کوتاه دقایقی پیش توسط شین هوا خبرگزاری رسمی چین به نقل از منابع خبری اعلام شده است.
کره شمالی هنوز در خصوص صحت و سقم انجام این آزمایش و اینکه موشک شلیک شده از چه نوعی بوده، اعلام موضع نکرده است.
از مدتی قبل برخی گمانه زنی ها از انجام آزمایش هسته ای ششم و شلیک یک موشک بالستیک قاره پیما توسط کره شمالی در چنین روزی توسط محافل خبری غرب و کره جنوبی مطرح شده بود.
کره شمالی ۱۶ فروردین ماه جاری یک فروند موشک بالستیک و ۱۲ اسفند ماه سال ۹۵ نیز به طور همزمان ۴ فروند موشک بالستیک با بردهای مختلف به سمت دریای ژاپن شلیک کرده بود که پس از طی مسافتی حدود ۱۰۰۰ کیلومتر به داخل دریا فرود آمده اند.
امروز شنبه (۱۵ آوریل) مصادف با هشتاد و پنجمین سالگرد تاسیس ارتش این کشور و یکصد و پنجمین سالگرد تولد «کیم ایل سونگ» بنیانگذار کره شمالی است که در تقویم این کشور از آن با نام «روز خورشید» یاد شده است و مراسم رژه نیروهای مسلح کره شمالی ساعتی پیش با حضور «کیم جونگ اون» رهبر کنونی این کشور در شهر پیونگ یانگ آغاز شده است.
منطقه شبه جزیره کره به دلیل افزایش تنش میان آمریکا و کره شمالی طی روزها و هفته های اخیر به شدت متشنج و بحرانی است و کره شمالی تهدید کرده که در صورت حمله پیشدستانه آمریکا به شدت به آن پاسخ می دهد.

منبع : پایگاه خبری خبرگزاری ایرنا

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: