مشاهده مطلب

      ۰۸ فروردین ۱۳۹۶      ۰             13171      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post
در واکنش به سخنان معاون رییس جمهوری آمریکا؛

قاسمی: آمریکا از رژیم متجاوز و عامل بی ثباتی منطقه و جهان حمایت می کند/ برای تقویت دفاعی توصیه نمی‌پذیریم

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، سخنان ایران هراسانه معاون رئیس جمهوری آمریکا را ادامه سیاست های خصمانه آمریکا علیه ملت و دولت ایران دانست و گفت: رژیم صهیونیستی عامل بی ثباتی منطقه و جهان است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات مایک پنس در جمع لابی صهیونیستی در واشنگتن (آیپک) اظهار کرد: برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران کاملا شفاف بوده و تمامی گزارشات آژانس بین المللی انرژی اتمی بر صلح آمیز و غیر قابل خدشه بودن فعالیت های هسته ای ایران تاکید دارد.
وی افزود: کمک بی دریغ آمریکا به فعالیت های نظامی هسته ای رژیم صهیونیستی که منجر به تولید صدها کلاهک هسته ای شده است، نشان دهنده حمایت های همه جانبه آمریکا از این رژیم متجاوز و عامل بی ثباتی و ناامنی در منطقه و جهان است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی در خصوص برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران نیز تصریح کرد: همان طور که بارها اعلام کرده ایم فعالیت های دفاعی مشروع جمهوری اسلامی ایران براساس یک برنامه منظم به پیش می رود.
قاسمی تاکید کرد: این برنامه کاملا دفاعی و بازدارنده بوده و علیه هیچ کشور دیگری نیست. ما نیز برای تقویت بنیه دفاعی بومی شده و دفاع از کشورمان از کسی نه توصیه می پذیریم و نه اجازه دخالت به دیگران خواهیم داد.
وی یادآور شد: تاریخ ۸ سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی به ما و مردم ما به خوبی آموخت که تنها برای دفاع از کیان و استقلال کشور باید بر توان خود تکیه داشته باشیم.
سخنگوی وزارت خارجه ایران تصریح کرد: متاسفانه سیاست های حمایتی آمریکا از اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم منطقه و همچنین جنایات روزانه شرکای آمریکا علیه مردم بی دفاع یمن بر دامنه ناامنی در خاورمیانه افزوده است و تا این گونه سیاست ها ادامه دارد، منطقه و جهان روی آرامش به خود نخواهد دید.‌
به گزارش ایرنا مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا ساعات پایانی یکشنبه در نشست سالانه آیپک با بیان اینکه دونالد ترامپ به تامین امنیت رژیم صهیونیستی متعهد است، گفت: آمریکا اقدامات ایران در بی‌ثبات کردن منطقه و به‌خطر انداختن امنیت اسرائیل را دیگر تحمل نخواهد کرد.

منبع : پایگاه خبری خبرگزاری ایرنا

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: