مشاهده مطلب

      ۰۲ فروردین ۱۳۹۶      ۰             13088      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post
جهانگیری:

دولت امانت دار واقعی رای مردم خواهد بود

کرمان - ایرنا - معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر حساسیت انتخابات پیش رو در حوزه های بین المللی، منطقه ای و داخلی گفت: دولت امانت دار واقعی رای مردم خواهد بود.

به گزارش ایرنا اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه در سومین روز سفر به استان کرمان پس از بازدید از ستاد انتخابات شهرستان کرمان در جمع خبرنگاران افزود: انتخابات پیش رو برای انتخاب اعضای شوراهای اسلامی و نیز انتخابات ریاست جمهوری، جزء مهمترین انتخابات کشور است.
وی از آمادگی کامل دولت برای اجرای قانونمند انتخابات ۲۹ اردیبهشت خبر داد و گفت: دولت با بی طرفی کامل برای برگزاری انتخابات قانونمند و بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی اجرای مُر قانون اهتمام دارد.
معاون اول رئیس جمهوری از شرایط کشور و منطقه به عنوان شرایطی بسیار حساس و از فضای بین المللی به عنوان فضایی خاص یاد کرد و افزود: شاهدیم که مقامات اروپایی و آمریکایی شعارهایی را مطرح می کنند و لازم است در این مقطع، اقتدار به موقعی از جمهوری اسلامی به نمایش درآید.
وی تصریح کرد: هم اکنون نیاز به انجام کارهای اساسی در حوزه اقتصادی است و باید برای نیروی جوان بیکار در کشور ایجاد شغل صورت گیرد و انتخابات فرصت تجدید قوا برای جمهوری اسلامی را فراهم می کند.
جهانگیری با تاکید بر اینکه مسئولان، صاحبنظران و نخبگان کشور باید شرایط را برای مشارکت گسترده مردم در انتخابات فراهم کنند گفت: تجربه نشان داده که مردم حضور گسترده ای در انتخابات خواهند داشت و با تحقق این امر، اقتدار جمهوری اسلامی به نمایش در خواهد آمد.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور بیان کرد: شخص ریاست جمهوری به عنوان دومین فرد بعد از رهبری، مسئولیت های سنگینی از جمله اداره قوه مجریه کشور را بر عهده دارد و با انتخاب رئیس جمهور، سرنوشت کشور برای چهار سال به یک فرد واگذار می شود.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز تجربه جدیدی از واگذاری امور به مردم هستند و با انتخاب اعضای این شوراها، بخش زیادی از امور اداره مردم به عهده این شوراها گذاشته می شود و از این رو بسیار اهمیت دارد.
وی با تاکید بر اینکه مردم باید به حساسیت این دوره از انتخابات توجه داشته باشند، افزود: هیچ کس نمی تواند رای مردم را جابجا کرده یا تغییر دهد.
جهانگیری خاطرنشان کرد: دولت خود را موظف به صیانت و حفاظت از آرای مردم می داند و مردم باید بدانند که هر آنچه به صندوق های رای ریخته شود، اعلام خواهد شد.
وی با بیان اینکه هماهنگی خوبی بین نیروهای اجرایی و نظارت بر انتخابات وجود دارد، گفت: هر کس به سرنوشت و آینده مردم علاقه مند است باید زمینه را برای حضور و مشارکت گسترده مردم فراهم کند.
وی اضافه کرد: در سومین روز از نام نویسی، تعداد ثبت نام کنندگان در استان کرمان قابل توجه است و در تماس تلفنی با وزیر کشور، ایشان نیز اعلام کردند که استقبال خوبی از این دوره از انتخابات شده است.
معاون اول رئیس جمهوری به همراه استاندار کرمان و مسئولان استان با حضور در فرمانداری کرمان مراحل نام نویسی داوطلبان نامزدی انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را که ۳۰ اسفند آغاز شد، از نزدیک بررسی کرد.
جهانگیری روز دوشنبه این هفته وارد کرمان شد و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، حضور در گلزار شهدای کرمان، سفر به شهرستان سیرجان، شرکت در نشست شورای آب استان کرمان و بازدید از ستاد تسهیلات نوروزی استان از جمله برنامه های سفر وی به این استان بوده است.

منبع : پایگاه خبری خبرگزاری ایرنا

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: