مشاهده مطلب

      ۳۱ فروردین ۱۳۹۵      ۰             6376      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

تولید ۲۵ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن

پايگاه خبري معدن نيوز- شرکت هاي بزرگ معدني ايران طي سال 94، بيش از 25 ميليون تن کنسانتره سنگ آهن توليد کردند.

به گزارش پايگاه خبري معدن نيوز، توليدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور شامل گل گهر، چادرملو، سنگان، توسعه معادن و صنايع معدني خاورميانه و سنگ آهن مرکزي از ابتداي فروردين تا پايان اسفندماه سال گذشته، ۲۵ ميليون و ۷۹۷ هزار و ۸۹۸ تن کنسانتره سنگ آهن توليد کردند که در مقايسه با رقم مدت مشابه سال ۹۳ (۲۵ ميليون و ۷۰۹ هزار و ۴۱۶ تن)، حاکي از افزايش ۳ دهم درصدي آن است.
در ميان شرکت هاي توليدکننده، «گل گهر» ۱۰ ميليون و ۱۶۲ هزار و ۹۲ تن، «چادرملو» ۸ ميليون و ۷۲۱ هزار و ۹۲۲ تن، «سنگ آهن مرکزي» ۳ ميليون و ۴۷۰ هزار و ۷۱۰ تن، «توسعه معادن و صنايع معدني خاورميانه» ۲ ميليون و ۵۰۷ هزار و ۷۹۱ تن و «سنگان» ۹۳۵ هزار و ۳۸۳ تن بود.
همچنين ۸ شرکت بزرگ معدني طي ۱۲ ماه سال گذشته، ۷ ميليون و ۸۹ هزار و ۱۶۹ تن سنگ آهن دانه بندي توليد کردند که نسبت به ميزان توليد مدت مشابه سال گذشته (۱۰ ميليون و ۹۰۸ هزار و ۲۰۸ تن)، ۳۵ درصد کاهش نشان مي دهد که اين امر نشان از تطبيق شرايط توليد با ميزان تقاضاي بازار مي دهد.
از اين ميزان، شرکت سنگان «۲ ميليون و ۴۶۶ هزار و ۱۶۹ تن»، مرکزي «يک ميليون و ۶۴۸ هزار و ۵۷۲ تن»، جلال آباد «۸۷۰ هزار و ۸۵۹ تن»، فلات مرکزي «۶۶۸ هزار و ۹۶۲ تن»، چادرملو، «۶۲۱ هزار و ۳۲۵ تن»، ميشدوان «۵۵۳ هزار و ۲۵۵ تن»، سيرجان «۲۴۲ هزار و ۹۲۷ تن» و گل گهر «۱۷ هزار و ۱۰۰ تن» توليد کرده است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: