مشاهده مطلب

      ۱۰ دی ۱۳۹۱      ۰             1320      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post

راهپیمایی شیعیان سراسر جهان به سمت مرقد مطهر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در شهر کربلا از چند روز پیش آغاز شده است و تا روز اربعین ادامه خواهد داشت.

این راهپیمایی که به گفته برخی کارشناسان و تحلیلگران به لحاظ کیفی و کمی بی‌نظیر و به نوعی بزرگترین راهپیمایی جهان است، از مسیر حرم حضرت امیرالمومنین علی (ع) به سمت حرم امام حسین (ع) شکل گرفته و حدودا ۱۰۰ کیلومتر است.

راهپیمایان از کشورهای مختلف جهان از جمله ایران، در مسیر راهپیمایی نوعی آرایش اتحاد اسلامی را ترتیب دادند اما این راهپیمایی بزرگ از سوی رسانه‌های غربی کاملا سانسور می‌شود.

این راهپیمایی عظیم که نشان از قدرت و بقای مسلمانان دارد، در حالی در رسانه‌های غربی سانسور می‌شود که گفته می‌شود غربی‌ها از پرداختن به این راهپیمایی بزرگ به دلیل سیاسی شدن آن و اتحاد مسلمانان هراسان هستند.

گروهی از راهپیمایان نیز با حمل معنادار پرچم بحرین در راهپیمایی حضور دارند که برخی از آنها در گفت‌وگو با خبرنگار فارس همدردی با ملت مظلوم بحرین را علت حمل پرچم این کشور عنوان کرده و بر ضرورت اتحاد کشورهای اسلامی برای آنچه ساقط کردن حکومت آمریکایی صهیونیستی بحرین می‌خواندند تاکید داشتند.

به گزارش فارس استقبال بی‌نظیر مردم عراق از راهپیمایان و پذیرایی شبانه‌روزی آنها از شیعیان جهان موجب همبستگی بیشتر شیعیان سایر کشورها با شیعیان عراق شده است.

گروه‌های مختلف دانشجویی و مردمی ایران نیز به طور متناوب در حال پیوستن به این راهپیمایی بزرگ هستند.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: