مشاهده مطلب

      ۱۴ مهر ۱۳۹۸      ۰             17984      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب پور با بیان این مطلب اظهار داشت: براساس برنامه‌های اکتشافی که از دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفت، مجموع فعالیت اکتشافی تا سال ۹۷ به رقم ۲۷۰ هزار کیلومتر مربع رسید.

وی افزود: امسال که بیش از ۳۰۰ هزار کیلومتر به اجرا گذاشته می‌شود، اکنون از مجموع یک میلیون کیلومترمربع عرصه‌های قابل اکتشاف، ایمیدرو سهم ۶۵ درصدی را به خود اختصاص داده است.

افزایش ۳ برابری سرمایه صندوق بیمه معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه براساس برنامه ریزی‌ها، امسال سرمایه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی به ۳۵۰ میلیارد تومان (۳ برابر) می‌رسد، اظهار داشت: سرمایه این صندوق، سال آینده در چارچوب حمایت از بخش خصوصی با رشد ۳ برابری به ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

وی ادامه داد: صندوق یاد شده، حمایت و پشتیبانی از فعالان معدنی بخش خصوصی را برعهده دارد و پیش‌بینی می‌شود برای بهره‌برداران معدنی نقش موثری نسبت به گذشته ایفا کند.

ایجاد ۳ هزار شغل در معادن کوچک مقیاس

غریب پور اجرای طرح احیا، توسعه و فعال سازی معادن کوچک مقیاس را از برنامه های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد و گفت: امسال ۱۵۰ معدن در دستور کار قرار گرفته که پیش بینی می شود اشتغال ۳ هزار نفر را به دنبال داشته باشد.

وی ادامه داد: براساس طرح مزبور، دولت احیا، توسعه و فعال سازی ۵۰۰ معدن را در یک دوره پنج ساله به منظور اشتغال ۲۵ هزار نفر برنامه ریزی کرده و علاوه بر معادن فلزی، معادن غیرفلزی نیز به این طرح افزوده شده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: اکنون بیش از ۵۵۰۰ معدن فعال در سطح کشور وجود دارد که از این رقم سالانه به طور متوسط ۴۰۰ میلیون تن انواع مواد معدنی استخراج می شود که ۶۰ تا ۶۵ درصد این مواد، مصالح ساختمانی است.

افتتاح ۳٫۹ میلیارد دلار طرح

غریب پور برنامه امسال را افتتاح ۳.۹ میلیارد دلار طرح های آماده بهره برداری ذکر کرد و گفت: پیش بینی شده که ۱۰ هزار فرصت شغلی مستقیم جدید در این ارتباط ایجاد شود که مشاغل غیر مستقیم زیادی را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: سال گذشته، ایمیدرو ۲.۱ میلیارد دلار طرح های بخش معدن و صنایع معدنی را به بهره برداری رساند.

منبع: ایرنا

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: